Udana inauguracja sezonu nad zalewem w Narożnikach

Radgoskie Sobótki przyciągnęły wiele osób spragnionych dobrej zabawy. Zalew w Narożnikach tętnił życiem przez wiele godzin. Najpierw kąpielisko należało do uczestników Zawodów Motorowodnych o Puchar Wójta Gminy Radgoszcz. Następnie przyszła pora na Radgoskie Sobótki. Imprezie towarzyszyły konkursy, podczas których stworzono efektowny zamki z piasku. Z kolei pani Agnieszka przygotowała imponujący wieniec sobótkowy.

Czytaj więcej: Udana inauguracja sezonu nad zalewem w Narożnikach

OSP Żdżary ze sztandarem

Podwójne święto Ochotniczej Straży Pożarnej w Żdżarach. Na 10-lecie istnienia, jednostka otrzymała sztandar, który podczas uroczystej mszy św. w kościele parafialnym w Radgoszczy został poświęcony przez kapelana powiatowego strażaków ks. Zygmunta Warzechę. Kapłan podkreślał, jak wielkim powodem do dumy jest posiadanie własnego sztandaru. Ciąg dalszy uroczystości miał miejsce na placu przy budynku integracji społeczności wiejskiej w Żdżarach.

Czytaj więcej: OSP Żdżary ze sztandarem

Godziny pracy urzędu - informacja

Wójt Gminy Radgoszcz uprzejmie informuje, że w dniach 2.07.2019r. – 1.08.2019r. Urząd Gminy będzie czynny od godz. 7 do godz. 15.

 

500+na nowych zasadach

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radgoszczy informuje, że już od 1 lipca można składać wnioski „Dobry Start" 300 dla ucznia, wniosek o świadczenie wychowawcze (500+), świadczenia rodzinne oraz fundusz alimentacyjny, drogą online przez portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Od 1 sierpnia będzie można złożyć tradycyjny, papierowy wniosek.

1 lipca dodatkowym dniem na wnioski dla rolników

To już ostatnie dni na ubieganie się o premie na restrukturyzację małych gospodarstw lub pomoc dla młodych rolników. Czas na wystąpienie o te środki będzie jeszcze 1 lipca. Wskazany w rozporządzeniu ostateczny termin - 29 czerwca wypada w sobotę, a to oznacza przedłużenie naboru wniosków do następującego po niej poniedziałku.

Czytaj więcej: 1 lipca dodatkowym dniem na wnioski dla rolników

Pomoc finansowa dla hodowców bydła

Możliwa przerwa w dostawie wody - 25.06

Szanowni Mieszkańcy gminy Radgoszcz, w związku z awarią sieci wodociągowej na terenie gminy Szczucin, mogą nastąpić przerwy w dostawie na terenie gminy Radgoszcz. Aktualnie nie ma sprecyzowanej informacji, jak długo potrwa usuwanie awarii. Prosimy o oszczędne korzystanie z wody - przede wszystkim do celów socjalno-bytowych. Unikajmy podlewania ogródków czy napełniania basenów.