Budowa za budową

 

W ubiegłym roku do Referatu Budownictwa i Zamówień Publicznych Urzędu Gminy w Radgoszczy wpłynęło 100 wniosków o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. 71 z nich dotyczyło budynków mieszkalnych (samodzielnych albo wraz z obiektami gospodarczymi, garażowymi lub usługowymi), 29 – budynków garażowych, gospodarczych bądź usługowych.

Czytaj więcej: Budowa za budową

Zapraszamy na Radgoskie Sobótki

 

Regulamin konkursu na najpiękniejszy wianek świętojański: <pobierz>

RODO: <pobierz>

Dofinansowanie na szkolenia lub kursy - spotkanie informacyjne

Zapraszamy na spotkanie informacyjne w żłobku publicznym w Radgoszcz, 24 czerwca o godz. 14 o projektach „Kierunek Kariera", „Kierunek Kariera Zawodowa", „Nowy Start w Małopolsce" realizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

Czytaj więcej: Dofinansowanie na szkolenia lub kursy - spotkanie informacyjne

Spotkanie w starostwie w sprawie plagi komarów

Dziś, czyli 12 czerwca, w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie z gospodarzami gmin powiatu dąbrowskiego i dotyczyło uciążliwości spowodowanych przez plagę komarów. Wójtowie i Burmistrzowie jednoznacznie stwierdzili, iż skala zjawiska jest nieporównywalna od pamiętnych czasów powodzi z 2010 roku i własnymi siłami nie są w stanie w dalszym ciągu walczyć z falą moskitów.

Czytaj więcej: Spotkanie w starostwie w sprawie plagi komarów

Informacja w sprawie akcji odkomarzania

Gmina Radgoszcz, podobnie jak inne gminy dotknięte przez powódź, zmaga się z plagą komarów. Wójt Gminy Radgoszcz po raz kolejny zwrócił się z prośbą do Wojewody Małopolskiego o sfinansowanie kosztów zwalczania komarów. Niestety, nasz samorząd nie posiada już żadnych własnych rezerw ani wolnych środków, ponieważ zostały skierowane na akcję przeciwpowodziową.

Wójt Gminy Radgoszcz podkreśla w piśmie do Wojewody, że brak reakcji może wkrótce spowodować zagrożenie epidemiologiczne, a liczne zgłoszenia pogryzień dotyczą zwierząt, ludzi dorosłych oraz przede wszystkim małych dzieci.

Czytaj więcej: Informacja w sprawie akcji odkomarzania

Oszczędnie gospodarujmy wodą

Szanowni Mieszkańcy Gminy Radgoszcz, w związku z falą upałów i prognozami, które mówią, że w najbliższych dniach będzie utrzymywać się wysoka temperatura, prosimy o oszczędne korzystanie z wody z sieci wodociągowej. Niestety, brak oszczędności w korzystaniu z wody może doprowadzić do sytuacji obniżenia ciśnienia wody w sieci i doprowadzenia do przerw w dostawie wody. Apelujemy o wykorzystywanie wody przede wszystkim do celów socjalno-bytowych. Unikajmy podlewania trawników, ogródków, upraw czy mycia samochodów bądź wykorzystujmy do celów wodę studni, o ile jest to oczywiście możliwe. 

Prosimy o wyrozumiałość i zastosowanie się do apelu. Tylko w ten sposób woda dotrze do wszystkich Mieszkańców.

20 lat powiatu dąbrowskiego