Rozstrzygnięto konkurs palm wielkanocnych

Zgodnie z tradycją, w Niedzielę Palmową na terenie gminy Radgoszcz odbył się konkurs palm wielkanocnych. Organizatorem przedsięwzięcia i fundatorem nagród był Urząd Gminy w Radgoszczy. Prace oceniała komisja artystyczna w składzie: Renata Klimek, Alicja Błocho, Agnieszka Warias, Urszula Kuta, Urszula Borek, Zdzisław Banaś i Ryszard Nowak. Palmy były pięknie i pomysłowo wykonane. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Czytaj więcej: Rozstrzygnięto konkurs palm wielkanocnych

Zmiana godzin pracy Urzędu Gminy - Wielki Piątek

Uprzejmie informujemy, że w dniu 19.04.2019 r. (Wielki Piątek) Urząd Gminy w Radgoszczy będzie czynny w godz. 7:00 – 13:00.

Dbają o to, by zachować tradycję

Nawiązując do pięknej tradycji przygotowania palm wielkanocnych, przedszkolaki i uczniowie klas I- III ZSP w Radgoszczy wzięli udział w „Warsztatach wykonywania palmy metodą tradycyjną". Niegdyś palmy wielkanocne wykonywano z zielonych gałązek symbolizujących nowe życie, przypływ sił witalnych i coroczną odnowę roślin. Dodawano do nich suszone lub bibułkowe kwiaty oraz różnokolorowe wstążeczki.

Czytaj więcej: Dbają o to, by zachować tradycję

Unikatowe ozdoby wielkanocne

Aż 160 prac złożono na Gminny Konkurs Wielkanocny na Pisankę i Plastykę Obrzędową. Piękne ozdoby były oceniane przez jury w składzie: Zdzisław Banaś (przewodniczący), Renata Klimek i Alicja Błocho. Komisja brała pod uwagę: indywidualny charakter pracy, oryginalny pomysł, estetykę wykonania pracy, ogólny wyraz artystyczny, materiał użyty do wykonania, stopień trudności, pomysłowość i inwencje twórczą. Laureaci nagrodzonych prac otrzymają nagrody rzeczowe. Organizatorami konkursu byli Wójt Gminy Radgoszcz i Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy.

Czytaj więcej: Unikatowe ozdoby wielkanocne

Ubój zwierząt poza rzeźnią - szkolenie

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, że będzie organizowane bezpłatne szkolenie dla osób, które będą poddawały ubojowi zwierzęta gospodarskie, poza rzeźnią, do celów własnej konsumpcji domowej. Zgodnie z obowiązującymi od 15 marca 2018 r. przepisami weterynaryjnymi, szkolenie to jest niezbędne, celem uzyskania odpowiedniego poziomu kwalifikacji a uczestnictwo w nich będzie potwierdzone zaświadczeniem. Biorąc pod uwagę liczbę osób zainteresowanych, na podstawie informacji, otrzymanych z poszczególnych urzędów gmin, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Dąbrowie Tarnowskiej, informuje, że najbliższe szkolenie w tym zakresie odbędzie się 15 kwietnia o godz.10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Szczucinie.

Czytaj więcej: Ubój zwierząt poza rzeźnią - szkolenie

Klub Senior+ otwarty w Smykowie

W Smykowie dokonano uroczystego otwarcia Klubu Senior+, który powstał dzięki modernizacji i adaptacji dawnego domu ludowego. Nowoczesna placówka będzie miejscem relaksu, zorganizowanych zajęć i ćwiczeń, gdyż zakupiono urządzenia do aktywności fizycznej. Budynek posiada też zaplecze kuchenne. - Ta inwestycja jest wyrazem troski, jaką samorząd otacza seniorów. Nasze społeczeństwo jest coraz starsze, dlatego tego typu obiekty są niezwykle istotne - zauważył ks. prałat Bogdan Kwiecień, proboszcz Luszowic, który poświęcił pomieszczenia klubowe.

Czytaj więcej: Klub Senior+ otwarty w Smykowie

Akcja ochronnego szczepienia lisów przeciw wściekliźnie

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, że w dniach 4-13 kwietnia na obszarze województw podkarpackiego i małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja ochronnego szczepienia lisów przeciw wściekliźnie. Wskazówki dla mieszkańców: <otwórz>