Kolarze przejechali przez naszą gminę

Peleton Karpackiego Wyścigu Kurierów przejechał przez gminę Radgoszcz w ramach pierwszego etapu z Połańca do Tarnowa. Jedna z lotnych premii była umiejscowiona w Luszowicach, najszybszy okazał się Węgier Ferenc Szoellosi. W całym etapie zwyciężył Holender David Dekker z drużyny Metec-TKM. Galeria zdjęć w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej: Kolarze przejechali przez naszą gminę

Wywieś flagę!

Dla historii polskiej flagi rok 2019 jest wyjątkowy. 2 maja obchodzimy 15-lecie uchwalenia Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, a 1 sierpnia setną rocznicę uchwalenia przez Sejm Ustawodawczy niepodległej Polski ustawy o godle i barwach Rzeczypospolitej Polskiej. To nie jedyne rocznice, które na stałe wpisały się w historię Polski. 1 maja będziemy obchodzić 15. rocznicę wstąpienia do Unii Europejskiej, a dwa dni później Święto Konstytucji 3 maja. Warto uczcić te trzy majowe świąteczne dni wywieszając polską flagę.

Czytaj więcej: Wywieś flagę!

Rolniku wyślij e-wniosek do 15 maja

Rolniku, wyślij wniosek o dopłaty! Zostały już tylko dwa tygodnie! Przypominamy, że od ubiegłego roku zmianie uległy zasady ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Wnioski składane są OBOWIĄZKOWO w formie elektronicznej. Służy do tego aplikacja eWniosekPlus, dostępna na stronie internetowej www.arimr.gov.pl. Wniosek można wysłać z dowolnego miejsca, o dowolnej porze dnia i to przez cały tydzień, ale trzeba zdążyć do 15 maja! W przypadku wniosków złożonych po 15 maja (ale nie później niż do 11 czerwca) będą przyznawane dopłaty pomniejszane o 1 proc. za każdy dzień opóźnienia.

Czytaj więcej: Rolniku wyślij e-wniosek do 15 maja

Informacja o losowaniach - wybory do Parlamentu Europejskiego

Na podstawie art. 182 § 7 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2019 r. poz. 684), w celu powołania w gminie Radgoszcz obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na dzień 26 maja 2019 r., Komisarz Wyborczy w Tarnowie I informuje, co następuje: <otwórz informację o losowaniach>

W Luszowicach rywalizowano na szczeblu powiatowym

W Publicznej Szkole Podstawowej w Luszowicach odbył się finał Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, który był realizowany przez policjantów dąbrowskiej „drogówki" podkom. Jacka Wójcika, asp.sztab. Radosława Pyrcza, sierż.szt. Pawła Stankiewicza, st.sierż. Adriana Wiatr oraz sierż.szt. Grzegorza Pułę przy współudziale Dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej w Luszowicach. Gmina Radgoszcz ufundowała m. in. nagrodę specjalną, czyli rower dla najlepszego uczestnika z grupy młodszej.

Czytaj więcej: W Luszowicach rywalizowano na szczeblu powiatowym

Karpacki Wyścig Kurierów w gminie Radgoszcz - 1 maja

 

125 kolarzy przejedzie przez naszą gminę w środę, 1 maja podczas etapu Karpackiego Wyścigu Kurierów, czyli jednej z największych imprez dla kolarzy poniżej 23. roku życia, rozgrywanych na europejskim gruncie. Zapraszamy mieszkańców do kibicowania i jednocześnie prosimy o zachowanie ostrożności.

Czytaj więcej: Karpacki Wyścig Kurierów w gminie Radgoszcz - 1 maja

Twoja Szansa na Przedsiębiorczość - nabór do 10 maja

 

PODKARPACKA AGENCJA KONSULTINGOWO-DORADCZA SP. Z O. O. OGŁASZA NABÓR KANDYDATÓW DO PROJEKTU "Twoja szansa na przedsiębiorczość" - powiat dąbrowski.

Celem głównym projektu jest udzielenie kompleksowego wsparcia w postaci:

Czytaj więcej: Twoja Szansa na Przedsiębiorczość - nabór do 10 maja