Opłatek dla seniorów.

Stało się już tradycją, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia na terenie naszej gminy organizowane są spotkania opłatkowe dla seniorów, osób starszych oraz samotnych. Organizatorami tegorocznego opłatka byli: Wójt Gminy Radgoszcz, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radgoszczy, Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Luszowicach oraz Oddział Parafialny Caritas w Luszowicach. Spotkanie opłatkowe odbyło się 15 stycznia w Luszowicach. Rozpoczęło się uroczystą Mszą Św. odprawioną w kościele parafialnym w Luszowicach przez ks. Bogdana Kwietnia - proboszcza parafii w Luszowicach oraz ks. kanonika Stanisława Gawędę. Następnie wszyscy zaproszeni goście przeszli do Zespołu Szkół Publicznych w Luszowicach, gdzie zostali serdecznie powitani przez organizatorów. Po wspólnej modlitwie, życzeniach, łamaniu się opłatkiem, goście zasiedli do suto zastawionych stołów. Nie zabrakło również akcentów artystycznych, przedstawiono spektakl „Radgoskie wesele” przygotowany przez mieszkańców naszej gminy, a młodzież z zespołu muzycznego „Opoka” przygotowała program muzyczny. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze, pełne wspomnień, wzruszeń i uśmiechów. Uczestniczyło w nim ponad 200 osób z całej naszej gminy. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim wolontariuszom za pracę włożoną w przygotowanie spotkania.

II Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska dla drużyn w kategorii wiekowej 10 – 11 lat i 12 – 13 lat.

Gminne eliminacje do Turnieju odbędą się w następujących terminach:

- 08 września 2011 roku (czwartek) na obiekcie sportowym Orlik w Radgoszczy drużyny dziewcząt i chłopców w kategorii wiekowej 12-13 lat (drużyny należy zgłaszać na Karcie Zgłoszenia Drużyny do P. Bożeny Farat do dnia 07 września 2011 roku,  nr tel: 502 560 453)

- 09 września 2011 roku (piątek) na obiekcie sportowym Orlik w Luszowicach drużyny dziewcząt i chłopców w kategorii wiekowej 10-11 lat (drużyny należy zgłaszać na Karcie Zgłoszenia Drużyny do P. Dominika Gajewskiego, do dnia 07 września 2011 roku, nr tel: 725 383 613).

Szczegółowe informacje dotyczące turnieju dostępne są na stronie: www.turniejorlika.pl

 

Załaczniki ( regulamin, oświadczenie, karta zgłoszenia ) <pobierz>